Korzystając z tej strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są przechowywane na Twoim urządzeniu.
Wiecej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności
Rozumiem

Nasz blog

 • Programistki

  Są zdolne, dokładne i mają niezawodną intuicję. Wciąż jednak stanowią mniejszość w męskim świecie IT. Jak sobie radzą i czego życzą kobietom, które rozpoczynają karierę programistki? Zapytaliśmy o to Magdalenę Płocke, Software Developera w LanguageWire i Trenerkę C# w Codementors oraz Katarzynę Grządzielę, Team Leadera w firmie Gemalto.

  Czytaj dalej
 • Jak wygląda nauka programowania? Wywiad z kursantem Codementors.

  Jeśli naprawdę chcemy wejść na ścieżkę programowania, to na pewno będzie się ona pięła w górę. I nie chodzi tu o tylko o kwestie awansu zawodowego i wynagrodzenia – taka górka bardzo cieszy, ale wymaga podjęcia trudu wspinaczki, ciągłego uczenia się nowych rozwiązań – mówi Mirek Mówiński, kursant Codementors, który za chwilę otrzyma certyfikat ukończenia kursu Junior Java Developer i Junior C# Developer.

  Czytaj dalej
 • Nauka programowania. Od jakiego języka zacząć?

  Wielu z Was zapewne stanęło kiedyś przed dylematem: jakiego języka programowania warto się uczyć? Od czego zacząć? Gdzie szukać pomocy? Języków programowania, jak i samych technologii „okołoprogramistycznych” jest mnóstwo. Frontend, backend, środowiska, bazy danych, narzędzia... Wpisując w znaną wyszukiwarkę frazę: „od czego zacząć w programowaniu”, czy „którego języka programowania warto się uczyć”, albo „jaki język programowania na początek” zostaniemy wręcz przytłoczeni licznymi odnośnikami do forów dyskusyjnych, artykułów, statystyk. Odpowiedź natomiast jest bardzo prosta: „każdy język programowania jest dobry na początek, nie każdego jednak warto się uczyć w naszym konkretnym przypadku”.

  Czytaj dalej
 • Co usłyszę - zapomnę. Co zobaczę - zapamiętam. Co zrobię - zrozumiem.

  Nie ma chyba lepszej metody na przyswajanie nowych informacji, niż sprawdzenie teorii w praktyce. Będziecie się o tym przekonywać na każdych naszych zajęciach programowania. Spokojnie. Cytaty z Konfucjusza raczej się na nich nie znajdą, ale kilka faktów z dziedziny kognitywistyki przygotuje Was na - nie ukrywajmy - ciężką, umysłową pracę. Was i Wasz mózg.

  Czytaj dalej
 • Mój startup w IT – pomysł, start, bariery, sposób finansowania.

  „Jak rozpoznać komunistę? Cóż, jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak rozpoznać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina.” - Ronald Reagan

  Czytaj dalej
 • Studia czy kurs – co wybrać?

  Zawód programisty nie wymaga od Ciebie żadnego dyplomu, czy certyfikatu. To niepodważalny fakt. W tym fachu nie potrzebujesz bowiem pieczątki - jak prawnik, lekarz i architekt. Tak naprawdę; jeżeli masz dużo samodyscypliny, znasz dobrze język angielski i potrafisz logicznie myśleć możesz rozpocząć swoją karierę w IT bez wyższego wykształcenia, czy kursu. Zapewne pomyślisz, że powyższym stwierdzeniem strzelamy sobie w kolano. Błąd! Naszym celem nie jest bowiem zrobienie z Ciebie programisty za wszelką cenę, bo zwyczajnie – nic by z tego nie wyszło. W zamian oferujemy szansę zdobycia potrzebnych do startu w branży - wiedzy i doświadczenie szybciej i w sposób bardziej komfortowy.

  Czytaj dalej
 • Kobieta w IT.

  Czy kobieta ma rację bytu w świecie IT? Takie wątpliwości mogą pojawić się w kobiecej głowie już w czasie rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko techniczne. W swojej karierze kilka razy spotkałam się z brakiem profesjonalizmu ze strony rekruterów i moich potencjalnych, przyszłych przełożonych.

  Czytaj dalej
 • Programowanie - czy to dla mnie?

  Pamiętasz klocki Lego, którymi bawiłeś się w dzieciństwie? Sposób ich łączenia ze sobą pozwala na tworzenie nie tylko konstrukcji opisanych przez producenta na opakowaniu danego zestawu. Ale na budowaniu dowolnych kompozycji, ograniczonych wyłącznie naszą wyobraźnią. Ten sam dom czy pojazd można zbudować z różnych klocków, na milion różnych sposobów. Każdy z klocków w tej budowli spełnia określoną rolę. Można układać je w określony wzór. A ten wzór to nasz kod.

  Czytaj dalej