Ta strona, jak wiele innych, używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej.
Rozumiem

Nasz blog

 • Co usłyszę - zapomnę. Co zobaczę - zapamiętam. Co zrobię - zrozumiem

  Nie ma chyba lepszej metody na przyswajanie nowych informacji, niż sprawdzenie teorii w praktyce. Będziecie się o tym przekonywać na każdych naszych zajęciach programowania. Spokojnie. Cytaty z Konfucjusza raczej się na nich nie znajdą, ale kilka faktów z dziedziny kognitywistyki przygotuje Was na - nie ukrywajmy - ciężką, umysłową pracę. Was i Wasz mózg.

  Czytaj dalej
 • Mój startup w IT – pomysł, start, bariery, sposób finansowania

  „Jak rozpoznać komunistę? Cóż, jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak rozpoznać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina.” - Ronald Reagan

  Czytaj dalej
 • Studia czy kurs – co wybrać?

  Zawód programisty nie wymaga od Ciebie żadnego dyplomu, czy certyfikatu. To niepodważalny fakt. W tym fachu nie potrzebujesz bowiem pieczątki - jak prawnik, lekarz i architekt. Tak naprawdę; jeżeli masz dużo samodyscypliny, znasz dobrze język angielski i potrafisz logicznie myśleć możesz rozpocząć swoją karierę w IT bez wyższego wykształcenia, czy kursu. Zapewne pomyślisz, że powyższym stwierdzeniem strzelamy sobie w kolano. Błąd! Naszym celem nie jest bowiem zrobienie z Ciebie programisty za wszelką cenę, bo zwyczajnie – nic by z tego nie wyszło. W zamian oferujemy szansę zdobycia potrzebnych do startu w branży - wiedzy i doświadczenie szybciej i w sposób bardziej komfortowy.

  Czytaj dalej
 • Kobieta w IT

  Czy kobieta ma rację bytu w świecie IT? Takie wątpliwości mogą pojawić się w kobiecej głowie już w czasie rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko techniczne. W swojej karierze kilka razy spotkałam się z brakiem profesjonalizmu ze strony rekruterów i moich potencjalnych, przyszłych przełożonych.

  Czytaj dalej
 • Programowanie - czy to dla mnie?

  Pamiętasz klocki Lego, którymi bawiłeś się w dzieciństwie? Sposób ich łączenia ze sobą pozwala na tworzenie nie tylko konstrukcji opisanych przez producenta na opakowaniu danego zestawu. Ale na budowaniu dowolnych kompozycji, ograniczonych wyłącznie naszą wyobraźnią. Ten sam dom czy pojazd można zbudować z różnych klocków, na milion różnych sposobów. Każdy z klocków w tej budowli spełnia określoną rolę. Można układać je w określony wzór. A ten wzór to nasz kod.

  Czytaj dalej